Kargo ve Taşıma Bilgileri

Aldığım ürün ne zaman teslim edilir?

Arsimo.com olarak tüm siparişlerinizi 24 saat içinde kargo firmasına teslim ediyoruz. Kargo firması ise, normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar ertesi gün içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise ortalama 2 iş günü içinde adresinize getirmektedir.
 

Adresime yakın aras kargo acentesi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.
 

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Siparişleriniz 24 saat içinde kargoya teslim edilmektedir. Ek olarak Arsimo.com’dan aldığınız ürünler kargoya teslim edildiğinde, üye olurken belirttiğiniz e-posta adresinize ve cep telefonunuza SMS olarak siparişinizle ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilir. 
 

Faturam koli dışında görünecek mi?

Depolarımızdan kesinlikle faturasız ürün çıkışı yapılmamaktadır. E-fatura sisteminden dolayı yalnızca e-mail adresine gönderilmektedir. Koli dışında yer almamaktadır.

Faturam bana ayrıca gönderilecek mi?

Faturalar yalnızca e-fatura olarak e-mail adresinize gönderilmektedir. Ayrı bir adrese gönderim yapılmamaktadır.
 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

Her sipariş sonrası, faturanız e-mail adresinize gönderilmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte e-mail adresinize iletilmediyse, fatura@arsimo.com adresinden mail yoluyla bize ulaşım sağlayabilir, fatura talebinde bulunabilirsiniz.

KKTC gönderilerinde kargo adresime teslimat yapar mı?

Gönderilerimiz sadece Türkiye illeri ile sınırlıdır.
 

Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Arsimo.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin. Sorununuzu en kısa sürede çözeceğimizden emin olabilirsiniz.
 

Kargom yanlış adrese gidiyor, ne yapabilirim?

Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği Arsimo.com’a bağlı bir seçim değildir. Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, bize e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.
 

Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

Birlikte çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 

Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?

Siparişler çok hızlı bir şekilde hazırlanıp kargo firmasına teslim edildiğinden ne yazık ki adres değişikliği yapılamamaktadır.
 

Siparişim darbeli, kırık geldi. Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda süreç şöyle işler: Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

• Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin.

Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.

• Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

• Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

• Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapar.

• Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü Arsimo.com’a gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir. 
 

Aldığım ürünün paket içeriği eksik çıktı, ne yapmalıyım?

Arsimo.com’da satışa sunulan ürünler, tedarikçi firmalardan orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo görevlisi yanınızdayken ürünü açıp kontrol etmenizi öneririz. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz. Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı olduğunu teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da Arsimo.com’a başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için destek@arsimo.com adresine mail yoluyla ulaşmanız veya bu adresten formumuzu doldurmanız yeterlidir www.arsimo.com/ac/iletisim . Konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında kategori departmanı ve tedarikçi firmayla iletişime geçilir. Kayıt altına alınan eksik parça firmadan temin edilir ve adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

Faturamdaki ürünle bana gelen ürün farklı, ne yapmalıyım?

Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Bunun için iletişim formunda konuyu bize yazmanız yeterlidir. Çok nadiren de olsa bu tür sorunlar yaşanabilmektedir. Sizlerin memnuniyeti adına aynı gün içinde doğru ürün derhal ücretsiz olarak gönderilmektedir.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır