Garanti ve İade

Ürünlerdeki garanti süresi nedir?

Garantisi olan ürünler ithalatçı garantilidir. İthalatçı firmanın garanti süresine bağlı olarak değişmektedir.

 

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?
 

1. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde destek@arsimo.com ’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

2. Ürün kargodan teslim alınırken paketler mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı ürünler teslim alınmamalı ve kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı hazırlatılması gerekmektedir. Aksi halde kargodan kaynaklı sorunlar sebebiyle iade veya değişim yapılmamaktadır.

3. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

4.Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,
- Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,

- Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,

- Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

- Basılı ürünler (Kitap, vb)

5.Elektronik ürünlerin 'Cayma Hakkı' dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

- İade işlemi Sürat Kargo ile yapılmaktadır. İade işlemi sırasında minimum kargo bedeli yansıtılır, bu bedeli müşteri öder. Ürün bize ulaştığında ürün tutarı ile birlikte yansıtılan kargo ücreti de müşterinin hesabına yatırılır. 
 

Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?
 

Sitemizde bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün İade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.
*İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.
 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?
 

FATURASIZ İADE KESİNLİKLE ALINMAMAKTADIR.

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, arsimo.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 5 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. 

- Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
- Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

- Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir. Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

İade işlemi Arsimo tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir. Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Arsimo tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süre geçtikten sonra, hala hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

NOT: Taksitli Ödemeler: Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) . Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. 

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.


Kargo tarafından arsimo.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark ettim, ne yapmam gerek?

“Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan arsimo.com sorumlu değildir.

Teslim aldığınız ancak Yetkili Servis tarafından kurulumu gereken, kutulu/ambalajlı ürünler için sonradan fark edilen hasarlar öncelikle “Yetkili Servis Hasar Raporu” ile belgelenmelidir. Bu belgenin temininden sonra ‘Sipariş Takibi’ sayfasından ‘Ürünüm hasarlı geldi, tutanak ve servis raporum var ” başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kapsamda ürünün geri gönderimi için “kargo bedeli” ödemezsiniz.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır